trekking nepal

Od trekkingu UPPER MUSTANG TREK aż po szlaki na Everest Base Camp!

Annapurna Circuit

Trekking w Nepalu, który odkryje przed Tobą niesamowite widoki szczytów Annapurny czy Manaslu

Trekking Manaslu

Sprawdź jak żyją Nepalczycy w swoich wioskach na trekkingu Manaslu, zdobądź ambitną przełęcz Larkyala

Upper Mustang

21 dni na trekkingu w Dolinie Mustang Nepal. Kultura buddyjska, liczne klasztory to wszystko jest tutaj!

Everest Base Camp Trek

Trekking do bazy pod Everestem to najpopularniejsza wyprawa w Nepalu dostępna dla turystów

Jak przygotować kondycję do trekkingu?

Trekking to piesza wędrówka odbywająca się w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych, dlatego warto jest mieć jakiekolwiek przygotowanie przed wyjazdem.

Przede wszystkim warto jest ćwiczyć codziennie, dzięki nawet małemu lecz regularnemu wysiłkowi na co dzień sprawimy, że trekking nie okaże się szokiem dla organizmu. Dobrym rozwiązaniem na początek są na przykład spacery, gdzie od czasu do czasu można wybrać się nawet na taką całodniową na przykład z rodzina lub przyjaciołmi.

Przygotowując się do trekkingu, warto jest znaleźć sport który sprawia przyjemność, dla jednych może to być chociażby pływanie, a dla innych siatkówka lub piłka nożna. Dzięki wybraniu sportu, który się lubi codzienna aktywność stanie się czymś o wiele przyjemniejszym i będziemy mogli później poświęcić temu nawet kilka godzin.

Za trening przed trekkingiem warto się wziąć zwłaszcza, jeżeli wybierasz się na wycieczkę, gdzie codziennie trzeba będzie przemierzać trudniejsze, skaliste tereny. Pracuj wtedy zwłaszcza nad swoja wytrzymałością, dzieki temu trekking stanie się przyjemniejszy i nie będziemy odczuwać zbyt silnych skutków zmęczenia długą wędrówką po górach.

Przed wybraniem się na trekking można udać się na przykład na siłownię. Pod okiem trenera będziemy wykonywać coraz to intensywniejsze ćwiczenia, aby podnieść swoją kondycję i w pełni przygotować się do kilkudniowej wędrówki. Zasięgnąć możesz także porad innych miłośników gór, którzy mają doświadczenie w trekkingach. Należy pamiętać również o możliwości wystąpienia w górach choroby wysokościowej. Warto przed wyjazdem doedukować się w tym temacie i dowiedzieć się jak wygląda poprawna aktlimatyzacja.

Zwiększ swoją kondycję poprzez:

  • zdrowe odżywianie;
  • codziennie ćwiczenia (pamiętaj o rozgrzewce);
  • uprawianie ulubionego sportu;
  • regularne odwiedzanie siłowni i ćwiczenia z pomocą trenera;
  • uzyskanie dobrych rad od bardziej doświadczonych osób;

Rezerwacja wyprawy do nepalu

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, zadzwoń lub napisz!

Adres

Nepal, Kathmandu 123

Telefon

+48 791 774 778

E-mail

biuro@nepal.pl

Korzystamy z plików Cookie aby monitorować statystyki witryny.