trekking nepal

Od trekkingu UPPER MUSTANG TREK aż po szlaki na Everest Base Camp!

Annapurna Circuit

Trekking w Nepalu, który odkryje przed Tobą niesamowite widoki szczytów Annapurny czy Manaslu

Trekking Manaslu

Sprawdź jak żyją Nepalczycy w swoich wioskach na trekkingu Manaslu, zdobądź ambitną przełęcz Larkyala

Upper Mustang

21 dni na trekkingu w Dolinie Mustang Nepal. Kultura buddyjska, liczne klasztory to wszystko jest tutaj!

Everest Base Camp Trek

Trekking do bazy pod Everestem to najpopularniejsza wyprawa w Nepalu dostępna dla turystów

Gadżety trekkingowe, które warto mieć przy sobie:

 

Kijki trekkingowe

Warto je mieć przy sobie, ponieważ odpowiednio dobrane chronią przed upadkiem, odciążają nasze stawy, a także pozwalają na stabilniejsze poruszanie się na wymagającym terenie. Gdy nie będą akurat potrzebne łatwo jest je złożyć i schować do plecaka. Zwykle są skonstruowane tak, aby zajęły jak najmniej miejsca i były lekkie na tyle by ich ciężar nie był odczuwalny.

Latarka czołowa

Dzięki skorzystaniu z latarki czołowej, możemy w prosty sposób oświetlić sobie drogę gdy zapadnie mrok, a także mamy całkowicie wolne ręce co jest bardzo praktyczne podczas trekkingu (zwłaszcza przy korzystaniu z kijków trekkingowych).

Porządny termos

Mając ze sobą porządny termos, możemy cieszyć się w górach gdzie wyżej jest naprawdę zimno, gorącą herbatą, która smakuje wtedy niezwykle smacznie. Mamy dzięki temu dostęp do ciepłego napoju nawet kiedy do schroniska w którym się zatrzymamy jest jeszcze długa droga.

Okulary przeciwsłoneczne

Podczas trekkingu pomogą w cieszeniu się niezwykłymi widokami, gdzie słońce potrafi mocno przypiekać na takiej wysokości.

Pokrowiec na plecak

Mając ze sobą tą płachtę wodoodpornego materiału na gumce możemy ochronić swój plecak, a co za tym idzie cały dobytek w bagażu przed zamoknięciem.

Krem z filtrem

Poza podstawowymi kosmetykami bardzo przydatnym będzie krem, który ochroni naszą skórę przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Góry górami, ale wysokość robi swoje.

Butelka do wody z filtrem

Na dużych wysokościach bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, które pomoże zapobiec chorobie wysokościowej. Dlatego specjalnie wyposażona w filtr butelka okaże się świetnym rozwiązaniem, gdy zabraknie nam wody kupnej. Zamiennie stosowane mogą być tez uzdatniacze do wody w formie tabletek.

 

Rezerwacja wyprawy do nepalu

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, zadzwoń lub napisz!

Adres

Nepal, Kathmandu 123

Telefon

+48 791 774 778

E-mail

biuro@nepal.pl

Korzystamy z plików Cookie aby monitorować statystyki witryny.